Prof. Dr. Ahmet Koç

 

Çalıştığı Hastaneler

  • Acıbadem Kozyatağı Hastanesi

Eğitim

  • 1997 Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları
  • 1990 Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi

1982 yılında Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Bilim Adamı Yetiştirme Grubu’nca seçilerek eğitim aldım. 1990 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldum. 2005 yılında Doçent, 2015 yılında Profesör ünvanını aldım

2007 yılından beri Acıbadem Kozyatağı Hastanesi KBB Kliniği’nde çalışıyorum. 2012 yılından bugüne, Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesi KBB Anabilim Dalı’nda öğretim üyesiyim. International Vestibular Society (Uluslararası Vestibüler Derneği) kurucu üyesi, European Academy of Otology and Neuro-Otology (Avrupa Otoloji ve Nöro-Otoloji Akademisi), Politzer Society ve Mediterranean Society of Otology and Audiology (Akdeniz Ülkeleri Otoloji ve Odyoloji Derneği) üyesiyim. Kulak Burun Boğaz disiplininin her alanı ile ilgilenmekle birlikte, son yıllarda çalışmalarımı, “Başdönmesi – Denge Bozuklukları Tanı ve Tedavisi” ile “Fonksiyonel ve Estetik Burun Cerrahisi” alanlarında yoğunlaştırdım.

Acıbadem Kozyatağı Hastanesi’nde kurucusu ve yürütücüsü olduğum “Başdönmesi ve Denge Bozuklukları Tanı ve Tedavi Merkezi”, bu alanda ülkemizdeki en yetkin birkaç merkezden biridir.

Ne Aramıştınız?